⚡ Využijte dodatečné slevy na vybrané značky a ušetřete ⚡

Michal testuje: spacák Mikro +2°C

autor12

Michal Kamermeier

Jsem cyklista a tak je pro mě váha poměrně zásadní měřítko při výběru vybavení na cesty. Spacák Mikro jsem dostal možnost otestovat, takže jsem ho vzal s sebou na první jarní cyklotrip po Moravě.

Svou váhou pouhých 600g patří mezi ultralehké spací pytle a můžu potvrdit, že ve sbaleném stavu zabere minimum místa v zavazadle. Na cestování je to tak ideální parťák.

Je to spíš letní spacák určený do mírnějších podmínek, extrémní teplota jsou + 2 °C. Spal jsem v něm pod širákem mezi vinicemi v období, kdy se noční teploty pohybovaly něco málo nad 7 stupňů. Zima mi opravdu nebyla a já pociťoval naprostý komfort.

Spacák má optimální tvar mumie a tepelná izolace je tak dokonalá. V kapuci jsem ocenil stahování, což je v případě limitních nízkých teplot je velkým plusem, protože teplo nijak neuniká. Jsem poměrně větší postavy, ale i tak mi velikostně naprosto vyhovoval. Byl mi přesně akorát, moje tělesné teplo ho dokázalo dostatečně “vytopit” a já se tak pokaždé parádně vyspal.

OM-blog-husky2

Materiál mi přišel velmi příjemný a navíc má spoustu výhod. RIPSTOP úprava totiž zajišťuje, že je odolný i proti roztržení. K dobru mi přišlo i pár vychytávek jako systém pravého a levého zipu nebo kapsa na drobnosti, do které schováte třeba mobil.

Jako největší klad bych tedy na závěr vypíchl velmi nízkou hmotnost, malý skladovací objem a dobrou výhřevnost při teplotách nad nulou, ideálně kolem 10 °C.

Testoval Michal Kamermeier

mikro

Husky Spacák řady Ultralight Mikro +2°