⚡ Využijte dodatečné slevy na vybrané značky a ušetřete ⚡

Michal testuje: expediční batoh Ribon 60l

michal

Michal Petrů

Cestování letos v létě konečně dostalo zelenou, takže to byl ideální čas vyrazit omrknout skryté krásy další země a otestovat nový model batohu Ribon.

 

Ribon mám na cestování rád

Jelikož s sebou beru opravdu hodně věcí, počínaje spacákem, karimatkou, jídlem, oblečením a v neposlední řadě hromadou fotovybavení, potřeboval jsem batoh, který tohle všechno pobere a mně se z plánovaných treků díky nekomfortnosti nestane noční můra.

OM-blog-husky3

Vybral jsem si nový model osvědčeného ultralightu RIBON s objemem 60 litrů, protože už ten předchozí mi po mnoha zkušenostech přirostl k srdci. A když jsem zjistil, že je v nabídce v mém oblíbeném modrém odstínu ☺, bylo rozhodnuto.

Rozdíly oproti starému modelu

Pravdou je, že s původním RIBONEM má společný dle mého asi už jen název. Těch pár let vývoje je opravdu znát a všechno je promyšleno do posledního detailu.

Určitě bych vyzdvihl propracovaný zádový systém (DER) – musím říct, že i přes obrovský pařák jsem měl záda téměř bez potu, což je obdivuhodné.

OM-blog-husky5

Hromada kapes ze všech stran přesně na ty věci, které chcete mít neustále po ruce. Dvě hlavní komory pojmou spolehlivě vše, co na několikadenní trek potřebujete vzít a mimo hlavního vrchního vstupu má batoh ještě vstupy boční a spodní, takže své věci máte rychle k dispozici.

Nechybí samozřejmě příprava na vodní vak, bederní pás, pláštěnka, reflexní prvky a dokonce i píšťalka – která je ukryta v hrudní přezce.

A pokud občas potřebujete svůj batoh „opustit“ a nechce se vám sebou nosit další zavazadlo, tak přesně pro tyhle účely vám poslouží vrchní víko batohu, které je odepínatelné a můžete jej použít velmi rychle a snadno jako ledvinku s poměrně dobrým objemem.

OM-blog-husky4

Kam jsme spolu vyrazili

Mým cílem ve Slovinsku bylo okolí řeky SOČA a už teď je mi jasné, že to nebyla na dlouho poslední návštěva, protože tolik krás, co tato země nabízí doslova na každém kroku, je až nepochopitelné.

Nový RIBON se mnou za těch pár měsíců absolvoval už mnoho cest a zatím nemám nic, co bych mu vytkl. Perfektně sedí na zádech a díky kvalitním materiálům je i odolný vůči oděrům.  Stále více si na něj zvykám a velmi často ho díky jeho lehkosti a variabilnosti  používám i na kratších (jednodenních) výletech. 

Testoval Michal Petrů

batoh-husky-Ribon

Husky Batoh Ultralight Ribon 60l