⚡ Využijte dodatečné slevy na vybrané značky a ušetřete ⚡

Osprey

Většina batohů OSPREY má nastavitelný zádový systém, který lze zkrátit nebo naopak prodloužit až o 10 cm. Pak jsou tu ještě velikosti S/M a M/L (nebo také pouze M a L, či MD a LG). Velikost S/M (M; MD) je určena všem do cca 178 cm. Velikost M/L (L; LG; L/XL) je pak určena pro všechny vyšší 178 cm.

Nově se u vybraných pánských batohů objevuje velikost L/XL. Ta však odpovídá klasické velikosti M/L (L; LG) a je určena pro uživatele vyšší 178 cm.

U batohů EXOS, LEVITY se objevuje i velikost S (SM) - ty jsou určeny pro muže nižšího vzrůstu, juniory i ženy. Výška cca od 160 do 170 cm.

!! Některé dámské batohy jsou vyráběny ve dvou velikostech zádového systému. Varianta WS (WXS/WS; XS/S) je pro ženy do cca 168 cm, velikost WM (WM/WL) je pak pro ženy vyšší 168ti cm !!

Některé druhy batohů jsou uzpůsobeny pro rozdílné potřeby uživatele a dělí se na velikosti podle délky trupu. Objem přitom zůstává stejný.

Pro zvolení přesné velikosti si změřte páteř od posledního krčního obratle C7 po lopaty kyčlí.

osprey-mereni-velikosti

Postup měření:
1. Předkloňte hlavu a za krkem nahmatejte výstupek. To je C7 obratel.

2. Zajeďte si rukama do boků ze stran a sjíždějte dolů, dokud nenarazíte na lopaty kostí kyčelních. V té stejné výšce na páteři bude končit vaše měřená vzdálenost trupu.

3. Teď už jen zjistěte délku mezi body v centimetrech a porovnejte s tabulkou níže, která velikost je pro vás.

 

osprey-velikostni-tabulka


Stáhněte si zdarma aplikaci Osprey PackSizer pro snadné určení velikosti batohu.