⚡ Využijte dodatečné slevy na vybrané značky a ušetřete ⚡

Filip testuje: spacák Espace -6°C

filip

Filip Tomášek

Věděl jsem, že na své cestě budu spát i v extrémnějších podmínkách. Hledal jsem proto teplejší spacák s co možná nejmenším objemem"Péřák" by tohle dokonale splňoval, jenže na dobrodružství, které mě čekalo jsem si nemohl dovolit riskovat jeho náchylnost na vodu.

Proto jsem vybral model Espace -6, který je v řadě Extreme jednoznačně nejlehčí a také nejmenší. Součástí spacáku je i kompresní obal, který vám pomůže objem zmenšit na minimum.

Spacák by měl zaručovat dostatečný tepelný komfort od začátku jara až do konce podzimu, v létě i ve vyšších nadmořských výškách.

Na své cestě jsem přespávám převážně v celkem obvyklých podmínkách (nadmořská výška do 2000 m.n.m.), kde se noční teploty pohybují mezi 10 až 20 stupni. A to je případ, kdy spím pouze ve spodním prádle a musím říci, že zatím mi ve spacáku Espace nikdy nebyla zima. 

První chladnější noc jsem strávil v nadmořské výšce přes 2700 m.n.m.. Teplota se tehdy pohybovala od -4 do 0 stupňů a to už mi ve spodním prádle bylo trochu chladno. Stačilo se ale trošku obléct (natáhl jsem dlouhé termoprádlo, lehčí mikinu a teplé ponožky), a hned jsem se cítil opět komfortně. Zároveň jsem také prvně využil vnější stahování kolem hlavy, aby mi neutíkalo teplo ze spacáku. 

OM-blog-cerven-husky-6

Do kapsiček na drobnosti umísťuji veškeré důležité doklady, peníze a také telefon. Vše se do nich bezpečně vejde. Jedna je umístěná uvnitř spacáku a druhá z vnějšku. Co také hodně oceňuji, jsou pásy pro zafixování karimatky, které se při spaní v mírnějším svahu hodí

Také bych ještě rád zmínil, že i při mých 185 cm se bez problému do spacáku celý vejdu. Maximální výška osoby je doporučena na 185 cm, já osobně si ale myslím, že i při 190 cm se není čeho obávat. 

OM-blog-cerven-husky-3

Spacák Espace -6 je za mě ideální volba pro motorkáře, cyklisty, ale i běžné turisty, kteří většinu času přespávají v běžných podmínkách, a zároveň hledají lehký, neobjemný spacák.

Testoval Filip Tomášek

batoh-husky-espace-1
Husky Spacák Extreme Espace -6°C zelená

 batoh-husky-espace-5

batoh-husky-espace-2 batoh-husky-espace-4